2021 ඔස්කා සම්මාන ලැයිස්තුව – Oscar Awards 2021


හොඳම සිනමාපටය

NomadlandWINNER

The Father

Judas and the Black Messiah

Mank

Minari

Promising Young Woman

Sound of Metal

The Trial of the Chicago 7

හොඳම අධ්‍යක්ෂණය

Chloé ZhaoNomadland – WINNER

Thomas Vinterberg – Another Round

David Fincher – Mank

Lee Isaac Chung – Minari

Emerald Fennell – Promising Young Woman

හොඳම නළුවා

Anthony Hopkins – The Father – WINNER

Riz Ahmed – Sound of Metal

Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom

Gary Oldman – Mank

Steven Yeun – Minari

හොඳම නිළිය

Frances McDormandNomadland – WINNER

Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom

Andra Day – The United States vs. Billie Holiday

Vanessa Kirby – Pieces of a Woman

Carey Mulligan – Promising Young Woman

හොඳම සහය නළුවා

Daniel KaluuyaJudas and the Black Messiah – WINNER

Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7

Leslie Odom Jr. – One Night in Miami…

Paul Raci – Sound of Metal

LaKeith Stanfield – Judas and the Black Messiah

හොඳම සහය නිළිය

Youn Yuh-jung – Minari – WINNER

Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm

Glenn Close – Hillbilly Elegy Olivia Colman – The Father

Amanda Seyfried – Mank

හොඳම ස්වයං තිර රචනය

Promising Young Woman – WINNER

Judas and the Black Messiah

Minari

Sound of Metal

The Trial of the Chicago 7

හොඳම අනුවර්තිත තිර රචනය

The Father – WINNER

Borat Subsequent Moviefilm

Nomadland

One Night in Miami…

The White Tiger

හොඳම පරිඝණක සජිවිකරණ චිත්‍රපටය

Soul – WINNER

Onward

Over the Moon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

Wolfwalkers

හොඳම ඉංග්‍රීසි නොවන විදෙස් සිනමා කෘතිය

Another Round (ඩෙන්මාර්ක්) – WINNER

Better Days (චීන)

Collective (රොමේනියානු)

The Man Who Sold His Skin (අරාබි)

Quo Vadis, Aida? (බොස්නියානු)

හොඳම වාර්තාමය සිනමාපටය

My Octopus Teacher – WINNER

Collective

Crip Camp

The Mole Agent

Time

හොඳම කෙටි වාර්තාමය සිනමාපටය

Colette – WINNER

A Concerto Is a Conversation

Do Not Split

Hunger Ward

A Love Song for Latasha

හොඳම කෙටි චිත්‍රපටය

Two Distant Strangers – WINNER

Feeling Through

The Letter Room

The Present

White Eye

හොඳම පරිඝණක සජීවිකරණ කෙටි චිත්‍රපටය

If Anything Happens I Love You – WINNER

Burrow

Genius

Loci

Opera

Yes-People

හොඳම ස්වයං නිර්මාණිත සංගීතය සහිත සිනමාපටය

Soul WINNER

Da 5 Bloods

Mank

Minari

News of the World

සිනමාපටයක් සඳහා නිර්මාණය වූ හොඳම ගීතය

Fight for You – Judas and the Black Messiah – WINNER

Hear My Voice – The Trial of the Chicago 7

Husavik – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Io Sì (Seen) – The Life Ahead

Speak Now – One Night in Miami…

හොඳම ශබ්ධ සහිත චිත්‍රපටය

Sound of Metal – WINNER

Greyhound

Mank

News of the World

Soul

හොඳම කළා අධ්‍යක්ෂණය

Mank – WINNER

The Father Ma Rainey’s Black Bottom

News of the World

Tenet

හොඳම සිනමාකරණය

Mank – WINNER

Judas and the Black Messiah

News of the World

Nomadland

The Trial of the Chicago 7

හොඳම වේශ නිරුපණය සහ කොණ්ඩා සැකසීම

Ma Rainey’s Black Bottom – WINNER

Emma.

Hillbilly Elegy

Mank

Pinocchio

හොඳම ඇඳුම් නිර්මාණකරණය

Ma Rainey’s Black Bottom – WINNER

Emma.

Mank

Mulan

Pinocchio

හොඳම සිනමා සංස්කරණය

Sound of Metal WINNER

The Father

Nomadland

Promising Young Woman

The Trial of the Chicago 7

හොඳම දෘශ්‍ය ප්‍රයෝග

Tenet – WINNER

Love and Monsters

The Midnight Sky

Mulan

The One and Only Ivan

 

93වැනි  ඔස්කා සම්මාන උළෙලේදී සම්මාන කිහිපයක් දිනාගත් සිනමාපට

සම්මාන ගණන චිත්‍රපටය
3 Nomadland
2 The Father
Judas and the Black Messiah
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
Soul
Sound of Metal

 

error: Alert: Content is protected !!