Parasite (2019) AKA Gisaengchung | පරපෝෂිත…[Bluray Updates]

2019 වසරෙ ආපු සෑහෙන කතා බහකට ලක්වුණු චිත්‍රපටියක් තමයි Bong Joon-ho අධ්‍යක්ෂකවරයගෙ මේ ‘parasite’ කියන චිත්‍රපටිය. Bong Joon-ho කියන්නෙ කවුද කියනවනම් okja, the host, Memories of Murder, Snowpiercer, sea fog ඇතුළු මේ වගේ අති සාර්ථක වුණු චිත්‍රපටි ගණනාවක් අධ්‍යක්ෂණය කරපු අධ්‍යක්ෂකවරයා. Comedy, Drama, Thriller ගණයට අයත් වෙන මේ චිත්‍රපටිය පැය 2 කට අධික කාලයක් දිවයනවා. පැය දෙකක් එක හුස්මට කුතුහලෙන්, ඊළඟට වෙන දෙයක් හිතාගන්න බැරුව සුපිරියටම බලන්න පුළුවන් කතාවක් තමයි මේක. මුල් ටික බලාගෙන යද්දි කතාවෙ මේක තමයි වෙන්න යන්නෙ කියල ඔයාලට හිතුනත් ක්ෂණිකව ඒක වෙනස් වෙන්න පුළුවන්. ඒ නිසාම තමයි හැමෝගෙම කැමැත්තෙන් Rotten Tomatoes වල 100% ක අගයකුත් imdb 8.5 ක ඉහල අගයකුත් ලැබිල තියෙන්නෙ.

ඒ වගේම තමයි මේ චිත්‍රපටියෙ cast එකත් හොඳට තෝරල අරගෙන තියෙනවා.. ඒ නිසාම තමයි මේ චිත්‍රපටිය සෑහෙන සම්මාන තොගේකට නොමිනේට් වෙලා ජයග්‍රහණය පවා කරල තියෙන්නෙ. Song Kang-ho ගැන නම් හැමෝම දන්නව ඇති කොරියානු නළුවන් අතරින් ඉහලම ඉන්න කෙනෙක් තමයි එයා.

‘Cannes Film Festival’ එකේ ලැබෙන ඉහලම සම්මානය වන ‘Palme d’Or’ සම්මානය පවා මේ චිත්‍රපටියට ලැබුණා. මේ සම්මානයට නොමිනේට් වුණු සහ ජයග්‍රහණය කරපු පලවෙනි කොරියානු චිත්‍රපටිය හැටියට මේ ‘parasite’ චිත්‍රපටිය ඉතිහාසයට එකතු වෙනවා. ඒ වගේම තමයි usd මිලියන 11 ක බජට් එකකින් නිෂ්පාදනය වුණු මේ නිර්මාණය usd මිලියන 90 ඉක්මවා ආදයමක් උපයාගන්නත් සමත් වෙලා තියෙනවා.

තවත් විශේෂයක් තමයි මේ චිත්‍රපටිය තිරගත වෙන්න කලින් අධ්‍යක්ෂකවරය විසින් මේ කතාවෙ කිසිම ස්පොයිලර් ඇලට් එකක් රසිකයන්ට දෙන්න එපා කියල තියෙනවා. ඒ මොකද කතාවෙ රසය තවත් වැඩිවෙන්නෙ කතාව නොදැන බැලුවොත් නිසයි. ඉතින් මමත් වැඩි සාරාංශයක් අද කියන්න යන්නෙ නම් නෑ. චිත්‍රපටය බලලම දැනගන්න මොකක්ද මේ මාස්ටර් පීස් එක කියලා. හැබැයි පොඩි දෙයක් කියන්නම් චිත්‍රපටිය ගැන.

අම්මයි තාත්තයි දුවයි පුතයි ඉන්න පට්ට දුප්පත් පවුලක් තියෙනවා. රස්සා නෑ ඉගෙනගන්න යන්නෙ නෑ. ඒ සල්ලි නැතිකම නිසා. ඒත් දවසක මේ පුතාගෙ යාලුවෙක් යෝජනාවක් අරන් එනවා මේ පුතාට. ඒ යෝජනාවට කැමති වෙලා මෙයා යනව සුපිරි පෝසත් ගෙදරකට. අන්න එතන ඉඳන් තමයි එයාගෙ ජීවිත කතාව වෙනස් වෙන්නෙ.

එහෙනම් හැමෝටම මේ චිත්‍රපටිය බලන්න ආරාධනා කරන ගමන් මම සමුගන්නම්. තවත් චිත්‍රපටියකින් ලඟදිම හමුවෙමු.

”ඔයා දන්නවද කවදාවත් අසාර්ථක නොවෙන සැලැස්ම මොකක්ද කියලා?සැලැස්මක් නැතිකම.ඒ ඇයි දන්නවද?
මොකද ජීවිතේ කවදාවත් සැලැස්මකට අනුව වැඩ සිද්ද වෙන්නෙ නෑ.”

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| Bluray | x264 | 720p | 1.6GB 

| Bluray | x265 | 720p | 350MB 

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 1.6GB 

| Bluray | x264 | 1080p | 2.5GB 

x265

| Bluray | x265 | 720p | 380MB 

| Bluray | x265 | 1080p | 780MB 

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!