Marvels Runaways [S03 : E10] | ඇය වෙනුවෙන් ජීවීත කැප කල මිතුරු කැල…

ගර්ට් ඇත්තටම මැරුණද? එතකොට ඒකද අවසානය? මං වෙන දේ මොකවත්ම කියන්න යන්නෙ නැහැ. හැබැයි මං මේක මේ විදිහට අවසන් කරන්නම්.

කාල තරණය කියන්නෙ මොකක්ද කියලා ඕනෙම කෙනෙක් දන්නවා ඇති. සාමාන්‍යයෙන් මේ විදිහෙ දෙයක් කරන්නෙ තමන්ට අවශ්‍ය නැහැ කියලා හිතෙන දේවල් වෙනස් කරන්නනෙ. මේ විදිහෙ දේවල් කරන්න ගිහිල්ලා සිද්දවෙන්න පුලුවන් අත්වැරදී අහකට කලොත් වැඩිහරියක්ම කාල තරඟයක් කරන්නෙ ඔය හේතුව නිසානෙ.

2019 අවුරද්දෙ කාල තරණය කිව්වම වැඩි හරියක්ම චිත්‍රපට රසිකයන්ට මතක් වෙන්නෙ “Avengers: Endgame” චිත්‍රපටය. මොකද ජිවිතේට කාල තරණයක් එහෙම නැත්තම් ටයිම් ට්‍රැවල් කිරීමක් ගැන අහලා නොතිබුනා වුනත් බහුතරයට ඔය සංකල්පය එන්ඩ්ගේම් හරහා මතකෙ රැදුනා. පොඩ්ඩක් මතක් කලොත්,

තැනොස්ගෙ ස්නැප් එකෙන් පස්සෙ කට්ටිය හිතනවා තැනොස්ව හොයාගෙන සිද්දවෙච්ච විනාශය අනික් පැත්ත ගහන්න. මතකනෙ එයාගෙ බෙල්ල ලගින් යන්න පහරක් පවා දෙනවා. ඒත් කට්ටියට තේරුම් ගියා තැනොස්ව මරලවත් සිද්දවෙච්ච කිසිම දෙයක් හරිගස්වන්න බැහැ කියලා. සාමාන්‍ය ජීවිත වලට හැඩ ගැහෙන්න හැදුවත් ඒක කරගන්නත් බැහැ. පස්සෙ තමයි මේ අය කාල තරණය ගැන හිතන්න ගන්නෙ.

චිත්‍රපටයෙ වැඩි කොටසක් වෙන් වෙලා තිබුනෙ කාල තරණය කරන්නෙ කොහොමද, ඒ හරහා එයාලට අවශ්‍ය දේවල් ලගා කරගන්නෙ කොහොමද, නොයෙක් හේතුන් නිසා කාල තරණය කිරීමකදී වෙන්න පුලුවන් බලපෑම් මොනාද වගේම මේ හරහා ජයග්‍රහණයක් ලගා කරගන්නෙ කොහොමද කියලා.

කාල තරණය ගැන මතක් කරද්දී තවත් දෙයක් කොමික් රසිකයින්ට මතක් වෙන්න ඕන. ඒ තමයි “Legion” අවසන් කතාසමය.

2019 වසරේ ජූනි – අගෝස්තු කාලය අතරතුර විකාශය වූ Legion කතාමාලාව පුරාවටම අන්තර්ගත වෙලා තිබුනෙ කාල තරණය ගැනමයි. මතකනෙ මං මාතෘකාවට දාලා තිබුනෙත් “කාල තරණයෙන් අතීතයෙ සිදුවීම් නිවැරදි කිරීම” කියලා. ඩේවිඩ්ට කාල තරණය කරන කෙනෙක්ව හම්බුනා. එයා ඒ කෙනා හරහා කරන්න උත්සහ කලේ තමන්ගේ පොඩි කාලෙට ගිහිල්ලා අමාල් ෆරූක් තමන්ව ධාරකයෙක්ව කරගන්න හදන උත්සහ නවත්තන එකයි.

ඒකෙදි එයාට සෑහෙන ලොකු වෑයමක් දරන්න වුනා. විශේෂයෙන්ම කාල තරණය කරන කෙනාව කායිකව බලපෑමකට ලක් වුනා වගේම තවත් ජීවීන් කොට්ටාශයක් මේ අයගෙ සාමාන්‍ය ලෝකය ඇතුල්වුනා. එන්ඩ්ගේම් එකේදී වගේම මේකෙදිත් කාල තරණය කරන්න තිබුණු අවශ්‍යතාව වගේම ඒ හරහා සිද්දවුන බලපෑම ගැන වෙනස්ම විදිහකින් දැකගන්න ලැබුනා.

“Runaways” තුන්වන (අවසන්) කතාසමය ගත්තොත් මේක තමයි 2019 වසරට නිකුත් වෙච්ච අවසාන කාල තරණය කිරීමක් අන්තර්ගත වෙන නිර්මාණය කිව්වොත් නිවැරදියි.

රනවේස් දෙවැනි කතාසමයෙ අවසානය වුනෙ තුන්වැනි කතාසමයටත් අරන් යන්න පුලුවන් විදිහෙ පිටසක්වල හතුරන්ගෙ එකතු වීමකින්. හැබැයි කතාවට එකතු වෙන මෝගන් කියන ප්‍රධාන දුෂ්ට චරිතය නිසාම තුන්වැනි කතාසමය අවසානයක් කරා රැගෙන යන්නෙ හරිම අපූරු කාල තරණ චාරිකාවකට. හැබැයි අමතක කරන්න හොද නැහැ රනවේස් මුල්ම කතාසමයෙ චේස් එයාගෙ තාත්තට අනාගතයෙ ඉදලා ලබා දුන්නු පණිවිඩය ගැන. ඉතිං අවසානය වෙන්නෙත් චේස් නිර්මාණය කරන කාල තරණ යන්ත්‍ර හරහා සිදුවන සිදුවීම් පෙලක් ගැනයි.

එහෙනම් ඔන්න තවත් මාවල් කතාමාලාවක අවසානය සනිටුහන් වෙනවා. ඉවරයි කිව්වේ ආයෙ එන්නෙ නැති වෙන්නම ඉවර වෙනවා. මේ සම්බන්ධ සම්පුර්ණ විස්තරය මෙතනින් >> 


Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

WEBRip | SD | x264 | 2.7GB | Complete S03 |

Direct Download

WEBRip | x264 | SD | 270MB |

WEBRip | x264 | SD | 2.7G| Complete S03|

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!