Tomorrow, When the War Began (2010) | හෙට, යුද්ධය පටන් ගත්තම…

“යුද්ධය” ශ්‍රී ලංකාවෙ අපිට නම් මේ වචනය අළුත් දෙයක් වෙලා ති‍බ්බෙ නෑ. 2009 මැයි මාසෙට කලින් මේ අකුරු හතරෙ තියෙන බිහිසුණු බව අත්විඳපු නැති ශ්‍රී ලාංකිකයෙක් නැති තරම්. ඒත් ඕස්ට්‍රේලියාව කියන්නෙ මේ වචනයට කිසිම ඉඩක් නැති බොහොම සාමකාමී රටක් නිසා එරට වැසියන්ට යුද්ධය කියන්නෙ අමුතුම අත්දැකීමක්. මේ ටික දැක්කම ඔයාල හිතයි මම මේ මොනවද කියවන්නෙ කියලා. ඒත් මගේ 15 වැනි උපසිරැසි නිර්මා‍ණය විදිහට අරගෙන ආවෙ ඕස්ට්‍රේලියාව වගේ සාමකාමී රටක යුද්ධයක් ඇති වුණොත් ඒ රටේ වැසියන් ඒකට ප්‍රතිචාර දක්වන්නෙ කොහොමද කියන විදිහ ඇතුළත් තවත් සුපිරි ‍‍ෆිල්ම් එකකට සබ් එකයි. 2010 වසරේ තිරගත වෙච්ච Action, Adventure ෆිල්ම් එකක් වන මේකට IMDB වල රේටින්ග්ස් 6.2 ක් ලැබිල තියෙන එකෙන්ම මේක සුපිරි චිත්‍රපටයක් බව පැහැදිළි වෙනවා.

මිනිත්තු 102 ක් පුරා දිවෙන මේ ෆිල්ම් එක අධ්‍යක්ෂණය කරලා තියෙන්නෙ Stuart Beattie නම් අධ්‍යක්ෂවරයා. මේ චිත්‍රපටිය නිර්මාණය කරලා තියෙන්නෙ John Marsden නම් ලේඛකයා විසින් රචිත Tomorrow, When the War Began කියන නවකථාව අනුසාරයෙන්.

තරුණ ඕස්ට්‍රේලියානුවන් සත් දෙනෙකු වටා ගෙතුන මේ කථාව ඇරඹෙන්නෙ ඔවුන් කැලයක කඳවුරු ගැසීමට යන විනෝද චාරිකාවකින්. එසේ විනෝද චාරිකාව නිම වෙලා ආපහු නිවෙස්වලට එන ඔවුන්ට දකින්න ලැබෙන්නෙ සිය නිවාස හිස් බවත්, තම දෙමව්පියන් අසල්වැසියන් සියළුදෙනාත් අතුරුදන් වී ඇති බවයි. එහෙම වුණේ කොහොමද? ඒක දැනගන්න නම් මේ ෆිල්ම් එක නරඹන්න. ඊට පස්සෙ සබ් එක ගැන ඔයාලගෙ කමෙන්ට් එකක් දාන්නත් අමතක කරන්න එපා.

මේ සබ් එකෙත් මොනවහරි වැරදි අඩුපාඩු තිබුණොත් ඒකට සමාවෙන්න. මගේ මේ සබ් එකත් පළකිරීම ගැන බයිස්කෝප් ටීම් එකට ස්තූති කරනවා. ආයෙත් තව ෆිල්ම් එකක සබ් එකක් එක්ක ඉක්මනින්ම හමුවෙමු. එතෙක් ආයුබෝවන්….!

කලින් පළවූ ලිපිය 
ඔන්න ඉතින් යාලුවනේ මේ මගේ පළවෙනි පොස්ට් එක. ඉතින් මම හිතුව මගේ පළවෙනි පොස්ට් එක ටිකක් අමුතු ආකාරෙයේ කතාවක් ඔයාලට දෙන්න. මේක war ෆිල්ම් එකක්. හැබැයි Adventure පැත්තට ටිකක්බර ෆිල්ම් එකක්. මේක IMDB එකේ 6.2 ක රෑන්ක් එකක් තියෙන එකක්. මේක Paramount සමාගමේ එළිදැක්වීමක් 2010 වසරේ. ඕස්ට්‍රේලියාවේ තමයි කතාව රුගත කරලා තියෙන්නේ.

කතාව ගැන කියනවනම් මෙන්න මෙහෙමයි. තරුණ වයසේ පසුවන යාළුවන් පිරිසක් එකතුවෙලා විනෝද චාරිකාවක් යන හැටි චිත්‍රපටියේ මුල කොටසේ අන්තර්ගතයි.මේ පිරිස චාරිකාවේ යෙදෙන්නේ කදු මුදුන් වලින් ගහන කැලෑවක. ඒහරිය හරිම ලස්සනට මේකේ රූපගත කරලා තියනවා. මෙහෙම මෙයාලා විනොදවෙන අතරතුර සතුරු හමුදාවක් මෙයාලගේ ගම්මානයම අල්ලා ගන්නවා. ගම්මානේ සේරම දෙනා ප්‍රාණ ඇපකරුවන් විදිහට රඳවගන්නවා මේ සතුරු හමුදාව. නමුත් යාලුවෝ ටික චාරිකාව නිම කරලා ගම්මානෙට එනකොට එක මිනිස් පුළුටක් නැ? පස්සේ මෙයාලා දැනගන්නවා සතුරුහමුදවක් ඇවිත් මුළු ගම්මනෙම අය අල්ලගත්තය කියල. එතැන් ඉඳන් කතාවේ තියෙන්නේ මෙයාලා ගම්මානේ බේරගන්න අර සතුරු හමුදාවත් එක්ක ගැටෙන හැටියි. හරිම ලස්සන මේ චිත්‍රපටිය බොක්ස් ඔෆිස් වාර්තා පිහිටවපු එකක්. මේ කතාව මිනිත්තු 104 පූරා දිවෙන ලස්සනම කතාවක්. War ෆිල්ම් එකක් වුනාට හරි ලස්සන කතාවක්. මෙහි ආදර කතාවකුත් අන්තර්ගතයි. ඉතින් ඉතිරි හරිය ඔයාලම බලලා කමෙන්ට් එකකුත් දාන්න අමතක කරන්නෙපා හොදේ ! හ්ම්ම් ඉතින් ඔයාලම බලලා තීරණය කරන්නකෝ කොහොමද කියල මේ චිත්‍රපටිය.

 

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| Bluray | x264 | 720p | 670MB | YIFY |

| Bluray | x264 | 1080p | 1.5GB |YIFY |

Direct Download

| Bluray  | x264 | 720p | 670MB | YIFY |

| Bluray  | x264 | 1080p | 1.5GB | YIFY |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Tomorrow, When the War Began (2010) | හෙට, යුද්ධය පටන් ගත්තම…

  • January 14, 2020 at 11:41
    Permalink

    me film eke part 2 ekk nedda admin

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!