Earthquake Bird (2019) | මරණය රැගෙන යන තැනැන්තිය… 18+

මිනිස්සු වෙන අපි හැමෝම අතින් නොයෙකුත් ආකාරයෙ වැරදි සිද්ධ වෙනවා. සමහර වැරදි නම් අපිට අමතක කරලා දාලා නිකන් ඉන්න පුළුවන්. නමුත් සමහර වැරදි තියෙනවා අපිට කවදාවත් අමතක කරන්න බැරි. ඒවා සදාතනිකවම වගේ අපෙ සිතේ ගැබ් වි තිබෙන්නෙ. අන්න ඒ නිසාම අපි සපාරධියි කියලා හිතනවා. නමුත් මේ වැරදි කිසිවක් හිතල කරන දේවල් නෙමේ. තමන්ගෙ දෛවට අනුව සිද්ධ වෙන දේවල්. නමුත් දෛවය ගැන විශ්වාස නොකරන කෙනෙක් ඒ ගැන හිතන්නෙ වෙනස්ම විදියකට. අපෙ කතාවේ ඉන්න ලූසීත් අන්න ඒ ජාතියට අයත් කෙනෙක්.

සහෝදරයන් කිහිප දෙනෙක් සමග ඉන්න ලූසීට කුඩා කාලයෙම තමන්ගෙ සහෝදරයින්ගෙ නොයෙකුත් ආකාරයෙ දේවල් සිද්ධ වෙනවා. ඒ කිව්වේ ඇයව සමච්චලයට අරගන්නවා. ඇයව බල කරගෙන තියාගෙන ඉන්නවා. දවසක් මේ හැමදේම වෙනස් වෙනවා. ඇයගෙ සහෝදරයෙක් මේ ලෝකෙන් සමුගන්නවා. ඒකත් අහම්බෙන් වගේ සිද්ධ වෙන දෙයකින්. හැබැයි ලූසී ගොඩක් මේ ගැන හිතනවා. ඇය හිතන්නෙම එය තමන්ගෙ වැරැද්දක් කියලා. ඉතින් මැය පවුලෙ කට්ටිය ඒ කියන්නෙ දෙමව්පියන් පවා පැත්තකට කරල තියෙන්නෙ මේ වෙච්ච දේ නිසා. තේරෙන කාලෙ ආවාහම ඇය ගෙදරින් පලා යනවා. ඒ ගිහින් ජපන් භාෂාව ඉගෙනගෙන ඒ රටේ පදිංචියට යනවා. කාලය ගෙවෙනවාත් එක්කම ලූසී ඒ රටට හැඩගැහෙනවා. ඇය එහෙම රස්සාවක් හොයාගන්නවා. ඔන්න දවසක් මැයට ටෙයිජි කියලා කොල්ලෙක් මුණගැහෙනවා. ඒ හම්බවෙන්නෙත් අමුතු විදියටක. හැබැයි ලූසී දැකපු ගමන් වගේ ලොකු කැමැත්තක් හිතෙනවා ඔහු ගැන. හැබැයි සම්බන්ධය පවත්වාගෙන යද්දී තමයි ඇයට තේරෙන්නෙ මෙයා අමුතු කෙනෙක් කියලා. හැබැයි ඒ වෙනකොටත් මෙයා ඔහුට ගොඩක් ලංවෙලා තියෙන්නෙ. ඉතින් මෙවැනි බයානක කෙනෙක් අහිංසක ලුසීට මොනව කරයිද? අවසානය වෙනකම් නරඹන්නකෝ ඒනම්. වෙනස්ම ආකාරයක අත්දැකීමක් වෙයි.

2019 නොවැම්බර් මාස 8 වෙනි දින නිකුත් වෙච්ච මෙම චිත්‍රපටය හට IMDB අගය 5.9 ක අගයක් සහ කුණු තක්කාලි අගයා 51% වැනි අගයක් අරගන්න සමත් වී තිබෙනවා. Crime l Drama l Mystery l Thriller යන කාණ්ඩ වලට අයත් වෙන මෙය පැයයි විනාඩි 47 පුරාවටම රසවිඳින්න පුළුවන්. ඒවගේම මෙයට පාදක කරගෙන තියෙන්නෙ Susanna Jones ගෙ ”The Earthquake Bird” යන නව කතාව පාදක කරගෙනයි. අධ්‍යක්ෂණය Wash Westmoreland විසින් සිදු කරන අතර රංගනයෙන් Alicia Vikander l Riley Keough l Naoki Kobayashi l Kiki Sukezane l Jack Huston දායක වෙනවා. එහෙනම් ඉතින් නැවත වාරයක් මෙම අපුරු සිනමා කෘතිය නරඹන්න ආරාධනා කරනවා සමගම මම කැපෙනවා.

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEB | x264 | 720p | 800MB |

| WEB | x264 | 720p | 1.7GB | 

Direct Download

| WEB | x264 | 720p | 800MB |

| WEB | x264 | 1080p | 1.7GB | 

x265

| WEB | x265 | 720p | 845MB |  10Bit | PSA

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!