Supernatural [S01]- Complete

හොඳයි සුප(ර්)නැචුරල් කියන්නේ මීට අවුරුදු අටකට විතර කලින් විකාශනය පටන් ගත්ත (තවමත් විකාශනය වෙන) ඉතාම ජනප්‍රිය රුපවාහිනී වෘතාන්තයක්. මං හිතන්නේ මේ වෙනකොට මේක බලලා තියෙන බොහෝ අය ඇති. කොහොම වුනත් නොබලපු අයටයි, බලපු අයට අයිමත් බලන්නයි, මෙකට උපසැරසි දාන්න මං කලපනා කළා. මේ කතාවට, Horror, Mystery, Thriller, Drama, Fantasy කියන වර්ග ඕනම එකක් බලන ඕනම කෙනෙක් කැමති වෙයි. විශේෂයෙන් ඉස්සර X-files රසවිදපු, නැත්නම් Fringe, Harper’s Island වගේ ඒවා බලන අය මේ වැඩසටහනට කැමති වෙයි. ඒවගේම හොල්මන්, අවතාර, යක්කු, වැම්පයර්ලා, මිනිස්සු බිලිගන්න දෙවිවරු, වගේ ලෝකේ තියෙන හැම අඩිස්වාභාවික දෙයක් ගැනම වගේ මේ කතාවේ තියෙනවා. ඉතින්, ඕගොල්ලෝ ඒවාට කැමතිනම් මේක තමයි හොදම ෂෝ එක ඕගොල්ලන්ට බලන්න.

කථාව ගැන:

හොදයි, මේ කථාව ගෙතෙන්නෙ අයියා මලෝ දෙන්නෙක් වටා. සෑම් සහ ඩීන් වින්චෙස්ටර් තමා මේ දෙන්නගේ නම්. සෑම් බාලයා, ඩීන් වැඩිමලා. මේ දෙන්නගේ අම්මා මේ දෙන්න බොහොම පුංචිකාලේ හරිම අත්භූත විදිහට මැරෙනවා. එතනින් පස්සේ, මේ ගොල්ලන්ගේ තාත්තා, මේ දෙන්නව ලොකු මහත් කරන්නේ අමුතුම විදිහකට. මේ තාත්තයි පුතාල දෙන්නයි එකතුකරගෙන තියෙනවා ලොකු දැනුම් සම්භාරයක්, ලෝකේ තියෙන විවිධ අත්භූත දේවල් ගැන. මේගොල්ලෝ ඒවා පාවිච්චි කරන්නේ තමන්ගේ අම්මව මරපු අත්භූත බලවේගය හොයන්න. ඒත් ඒ අතරේ මිනිස්සුන්ට හිරිහැර කරන අහුවෙන හැම දුෂ්ඨ බලවේගයක් එක්කම් මේගොල්ලෝ සටන් කරනවා. කතාවේ පස්සට යද්දී තමන් මේ සටන් කරන්නේ හිතුවට වඩා බොහොම භයානක යුද්ධයක් බව මේගොල්ලෝ දැනගන්නවා. වැඩි විස්තර කිව්වොත්, කුතුහලය නැතිවෙන නිසා මං වැඩි දුර කියන්න යන්නේ නෑ

සම්මාන සහ ජනප්‍රිය බව:

මේක ඇමරිකාවේ CW කියන රුපවාහිනී නාලිකාවේ විකාශනය වෙන වැඩසටහනක්. පීපල්ස් චොයිස් සම්මාන (People’s Choice Awards) 5 කුත්, ටීවී ගයිඩ් සම්මාන (TV Guide Awards) 4කුත් ඇතුළුව මං දන්නා තරමින් සම්මාන 18ක් විතර මේ ෂෝ එක දිනාගෙන තියෙනවා. අවංකවම කිව්වොත් අන්තිමට විකාශනය වෙච්ච 8 වෙනි Season එක එච්චරම සාර්ථක නෑ. (බැලුවනම් දැනෙන්න ඇති) ඒත් ඒක එහෙම වෙලත් IMDb හී 8.5/10 කුත්, TV.com හී 9.1/10 කුත් ලෙස රේටින්ග්ස් ලබාගෙන තියෙන එකෙන්ම හිතා ගත්තැහැකිනේ මේක කොච්චර ජනප්‍රියයිද කියලා? ඉතින්, බලලම තීරණය කරන්න.

කවුද හැදුවේ, කවුද රඟපාන්නේ:

මේ වැඩසටහන නිර්මාණය කලේ පස්සේ 2012දී Revolution කියන වෘතාන්තය නිර්මාණය කරපු එරික් ක්‍රිප්කියි (Eric Kripke). මං දන්න වෙන වැඩසටහනක් නං නැහැ ක්‍රිප්කිගේ. මීට අමතරව ඩීන් වින්චෙස්ටර් (Dean Winchester) විදිහට ජෙන්සන් ඇකල්ස්නුත් (Jensen Ackles), සෑම් වින්චෙස්ටර් විදිහට (Sam Winchester) ජෙරාඩ් පැඩලෙකීත් (Jared Padalecki) ප්‍රධාන චරිත රඟපානවා. ජෙෆ්රි ඩීන් මෝගන් (Jeffrey Dean Morgan) අවස්ථා ගනනාවකදී, සෑම්ගෙයි ඩීන්ගෙයි තාත්තා ජෝන් වින්චෙස්ටර් (John Winchester) විදිහට පෙනී ඉන්නවා. Ten Inch Hero (2007), Devour (2005) වැනි චිත්‍රපට නරබා තියෙනවානම්, ජෙන්සන් ඇකල්ස්වත්, New York Minute (I) (2004), Friday the 13th (2009), Thomas Kinkade’s Christmas Cottage (2008) වැනි චිත්‍රපටි නරබා තියෙනවනම් ජෙරාඩ් පැඩලෙකීවත් ඔගොල්ලෝ මීට කලින් දැකලා ඇති.

නොබැලිය යුත්තේ කවුද?

මේ වැඩසටහනට ඇමරිකාව ඇතුළු සමහර රටවල් 14+ ලෙසත්, නවසීලන්තය, නෙදර්ලන්තයවැනි රටවල 16+ ලෙසත්, සිංගප්පුරුව, මැලේසියාවවැනි රටවල 18+ ලෙසත් වයස් සීමා ලකුණු කරලා තියෙනවා. IMDb පාඨකයන්, මේ වැඩසටහනට ලිංගිකත්වය සහ නිරුවත් පිළිබද 3/10 කුත්, ප්‍රචණ්ඩ බව සහ ලේ වැගිරීම් ගැන 6/10 කුත්, නරක වචන භාවිතය පිළිබද 3/10 කුත්, මත්පැන්, මත්ද්‍රව්‍ය සහ දුම්බීම ගැන 3/10 කුත්, භයානක සහ උද්වේගකර දර්ශන පිළිබද 6/10 කුත් ලෙස ලකුණු දීල තියෙනවා. වැඩි විස්තර මෙතනින් බලන්න. Common Sense කියන වෙබ් අඩවිය, ප්‍රචණ්ඩ දර්ශන (Violence) පිළිබද 4/5 කුත් ලිංගිකත්වය ගැන 3/5 කුත්, භාෂාවට 3/5 කුත්, මත්ද්‍රව්‍ය ගැන 3/5කුත්, ආදර්ශමත් පුද්ගලයන්, සහ පණිවුඩ ගැන 0/5 කුත් ලෙස ලකුණු දීල තියෙනවා. වැඩි විස්තර මෙතනින් බලන්න. මගේ මතයනම් ලංකාවේ තත්වේ බැලුවහම මේක 16+ ලෙස නම් කලොත් හොදයි. ඒවගේම ඉතා සංවේදී අය ඉන්නවනම් මේක නොබැලුවට කමක් නෑ.

 
 
Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x265 | 720p | 4.4GB | [Complete S01]

| Bluray | x264 | 720p | 30GB | [Complete S01]

MEGA ලින්ක් භාවිතා කිරීමට නම්  මුලින්ම PlayStore හරහා MEGA ඇප් එක Mobile එකට ඩවුන්ලෝඩ් කරගන්න.. ඒ සදහා මෙතනින් යන්න..

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 3.8GB | [ Complete S01 -part 01]

| Bluray | x264 | 720p | 2.8GB | [ Complete S01 -part 02]

x265

| Bluray | x265 | 720p | 4.4GB | [ Complete S04]

 

 අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්.     
(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!