Vikings [S06: E02] | දිවැසිවරයා..!

ආයුබෝවන්..!

ඉතිං ඔන්න ආයෙත් තවත් පුරාවෘතගත කතාන්දරයක් බයිස්කෝප් රසිකයන්ට රසවිඳින්න පරන් ගන්න පුළුවන් වෙලා තියෙන්නෙ. මේක ඉතිං හැම කෙනෙක්ම දන්නව වගේ අපේ ශාන් විමුක්ති සහෝදරයා තමයි අරගෙන ආවෙ මේ තරම් කාලයක්. කොහොමහරි ඉතිං උපසිරැසිකරණයට යොදන්න තියෙන කාලය මදිකම නිසා මේ කතා මාලාව මගේ අතට පත් වුණා. ඉතිං මගේ කාර්‍යබහුල වීම නිසා වෝකින් ඩෙඩ් ලබා දීමේදී යම් යම් අතපසුවීම් වුණාට, මේ කතා මාලාවෙදි එහෙම වෙන්න දෙන්නෙ නෑ. මොකද මගේ කාර්‍යබහුල කාල සීමාව ඉක්මවල දැන් නිදහස් කාලයක් ඉදිරියට ලැබෙන නිසා. ඉතිං මේ වගේ කතා මාලාවක වගකීම මට භාර දීම සම්බන්ධයෙන් මම ශාන් සහෝදරයට ස්තුතිවන්ත වෙනව. එහෙනම් මතක් කරගමු කලින් මොනවද වුණේ කියල.

ඉතිං මම හිතනව කාටවත් ෆ්ලෝකි අමතක නැතුව ඇති කියල. රැග්නා ජීවිතයෙන් සමුගැනීම එක්ක ෆ්ලෝකි කතා මාලාවේ කොඳු නාරටිය බවට පත් වුණා කියල තමයි මටනම් හිතුණෙ. කොහොමහරි දෙවියන්ගේ භූමියට පා තියපු ෆ්ලෝකි, තවත් පිරිසක් එක්ක හොර රහසෙම අලුත් ජනාවාසයක් බිහි කිරීමේ අරමුණින් පිටත් වුණා. එහෙම ගියත් ඒ ජනාවාසය සාමාන්‍ය ජනාවාස වලටත් එහා ගිය, කුහකකම්, ම්ලේච්ඡකම් පිරිණු තැනක් වුණා. මේ නිසාම ෆ්ලෝකි තනිවම ගුහාවක් ඇතුළට ගියා දෙවියො හොයාගෙන. හැබැයි ෆ්ලෝකිට හමුවුණේ කුරුසයක්. ඒකෙන් ෆ්ලෝකිගෙ හිත බිඳෙනව. ඒ වගේම භූමි කම්පාවක් නිසා ගුහාව කඩාගෙන වැටිල ෆ්ලෝකි යට වුණා. එතනින් එහාට වුණු දෙයක් ගැන අපි දන්නෙ නෑ. ඉතිං මේ අතරෙ බියෝන් අයන්සයිඩ් කැටගට් වල අලුත් රජු වුණා. අයිවර් පැනගත්ත. එංගලන්තය එක්ක තිබුණු ගණුදෙනුවත් ඇල්ෆ්‍රඩ් එක්ක සාර්ථකව විසඳගන්න ඌබේ සහ ට්‍රෝවි දෙන්නගෙ උදව්ව නිසා හැකි වුණා. මේ හැම වෙලාවෙම ඇතල්ස්ටන් අමතක කරන්න බෑ ඉතිං. රැග්නා සහ ඇතල්ස්ටන් දෙන්න මේ කතාව පුරා අපේ මතකයේ ඉන්නව.

ඉතිං පහුගිය කතාංහයේ ලගතා තමන්ගෙ ජීවිතේ අවසාන කාලෙ ගෙවිලියක් විදියට ජීවත් වෙන්න තොරා ගත්ත. මේ අතරෙ අයිවර් ඉන්නෙ රුස් කියන රාජ්‍යයේ. ඒ කියන්නෙ පුරාණ රුසියාව. ඒ නිසා අමුතු භාෂාවක් එහෙම අහන්න ලැබෙයි මේ කතා මාලාවෙ. මේ අතරෙ අයිවර්ගේ අලුත්ම මිත්‍ර සමාගම වෙලා ඉන්නෙ ඔලෙග් කුමාරය. මතුපිටින් හරිම සුන්දර මනුස්සයෙක්. බලන්නකො අද ඒ සුන්දර කම මොන තරම් ද කියල. මේ අතරෙ බියෝන්ට තාමත් තීරණයක් ගන්න බැරිව ඉන්නෙ හැරල්ඩ් රජුට උපකාර කිරීම ගැන. මේ තීරණ එක්ක රැග්නා ලොත්බ්‍රොක් දරුවන්, නත්තං සහෝදරය පිරිසගේ ඉරණම් ගමන් මොන දිශා වලට හැරේවිද? බලමු මොකද වෙන්නෙ කියල. Skoll !

 
Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEB | x264 | 720p | 1GB |  

MEGA ලින්ක් භාවිතා කිරීමට නම්  මුලින්ම PlayStore හරහා MEGA ඇප් එක Mobile එකට ඩවුන්ලෝඩ් කරගන්න.. ඒ සදහා මෙතනින් යන්න..

Direct Download

| WEB | x264 | 480p | 160MB |

| WEB | x264 | SD | 420MB |

HEVC – x265

| WEB | x265 | 720p | 210MB |

| WEB | x264 | 1080p | 380MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්.  

 (දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Vikings [S06: E02] | දිවැසිවරයා..!

  • December 7, 2019 at 19:47
    Permalink

    dila thiyana link wain download klamath match wen na ban. 1.1gb 1st link eka.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!