The Reaping (2007) | ලෝහිත පැහැ ගත් නදී තෙර…18+

දැන් ආපහු වර්තමානයට ආවොත්, දැන් කතා කරන්න පුලුවන් චිත්‍රපටය ගැන. මේ චිත්‍රපටය නිර්මාණය කරන්නෙ Warner Bross Pictures ආයතනය විසින්. ඒ VillageRoadshow Pictures සහ Dark Castle කියන චිත්‍රපට සමාගම් ද්විත්වයේද සහයෝගය ඇතිව. ඉතින් මේ චිත්‍රපටය මුල් වරට නිකුත් වෙන්නෙ 2007 අප්‍රේල් මස 7 වන බ්‍රහස්පතින්දා දිනයෙහි දීයි. මේ චිත්‍රපටය අධ්‍යක්ෂනය කරන්නෙ Predator 2 (1990), A Nightmare on Elm Street 5 (1989), Race (2016) වැනි අතිශය ජනප්‍රිය චිත්‍රපට රැසක් සහ 24 (Twenty Four) නම් රූපවාහිණී කතාමාලාවේ පළමු කතාමාලාවෙ අධ්‍යක්ෂක වරයෙකු වන සුප්‍රකට චිත්‍රපට අධ්‍යක්ෂක Stephan Hopkings විසින්. ඉතින් මෙ චිත්‍රපටය සඳහා හිමිවු Imdb අගය වන්නෙ 5.6ක්. තවද Google පරිශීලකයන්ගෙන් 82%ක ප්‍රේක්ෂක ප්‍රසාදයක් දිනා ගැනීමටද මෙම සිනමාපටය සමත්වෙලා තියෙනවා. තව මෙම චිත්‍රපටය ඇමරිකන් ඩොලර් මිලියන 62.8ක ආදායමක් ලබාගෙන තියෙනවා (2007දී). මේ චිත්‍රපටය සඳහා Hilary Swank, David Morrisey, AnnaSophia Robb, Idris Elba යන අය රංගනයෙන් දායක වෙනවා. David Morriseyව නම් The Walking Dead බලපු අයට අමුතුවෙන් හඳුන්වලා දෙන්න ඕන නෑනෙ. ගවනර් යන අන්වර්ථ නාමයෙන් The Walking Dead කතාමාලාව හරහා ඔබ David Morriseyව අනිවාරෙන්ම දැකලා ඇති. Hilary Swank ගැන කිව්වොත්, ඇය ඇමරිකානු රංගන ශිල්පිනියක්. Conviction (2010), The Resident (2011), You Are Not You (2014) වගේ විත්‍රපට වලින් ඇයව දකින්න පුලුවන්. Idris Elba ගැන සඳහන් කලොත් Luther (2010), Hobbs & Shaw (2019), The Dark Tower (2017) වගේ චිත්‍රපටවලට ප්‍රධාන චරිතයක් හොබවමින් දායක වුණු රංගන ශිල්පියෙක්. ඉතින් මේ චිත්‍රපටයේ ජනප්‍රිය නළු නිළියන්ගෙන් නම් අඩුපාඩුවක් වෙලා නැහැ.

හරි දැන් ඔය වගෙ වල්පල් කියෙව්වට කතාව ගලායන ආකාරය සඳහනක් කලේ නෑනෙ. හරි ඒකට තමා මේ එන්න හදන්නෙ. කැතරින් වින්ටර්ස් කියන්නෙ ලුසියානා විශ්වවිද්‍යාලයේ මහාචාර්යවරියක්. බෙන් කියන්නෙ ඇගේ සහයක මහාචාර්යවරයා. දවසක් කැතරින් ඇගේ දේශනය නිමා කරලා බෙන් සමග පිළිසඳරේ යෙදෙමින් සිටි වෙලාවක අමුත්තෙක් එනවා ඈව මුණගැසෙන්න. මේ එන කෙනාගෙ නම ඩග් බ්ලැක්වෙල්. ඩග් කැතරින්ට කියනවා එයාලගෙ ගම් ප්‍රදේශයේ සිදුවූ අමුතු සිදුවීමක් ගැන. ඒ මොකක්ද කියනවා නම්, ඔහු ජීවත් වන ප්‍රදේශයේ, එනම් ලුසියානා වල දකුණු දිග ප්‍රදේශයේ හුදෙකලා ගම්මානයක් වන හේවන්( Haven ) හරහා ගලා යන ගංගාවේ ජලය ලේ රතු පැහැයකට හැරිලා. හරියට කලකට ඉහතදී නයිල් නදියේ සිදුවූ සිදූවීම වගේම. ඉතින් මේ සිදුවීම පිලිබඳව විද්‍යත්මක පැහැදිලි කිරීමක් ලබාගන්න, ඒ කියන්නෙ මේක සාමාන්‍ය සිදුවීමක්ද කියලා දැනගන්න එම ප්‍රදේශයේ නගරාදිපතිවරයා ඇතුලු පිරිස කැතරින්ගේ සහය පතනවා. මොකද ගම් වාසීන් හිතනවාලු මේක බයිබලයේ සඳහන් දස වසංගත වල ප්‍රථම අනතුරු ඇඟවීම කියලා.

මේ වසංගත දහය ගැන කිව්වොත් ඒවා තමා මේ තියෙන්නෙ.

 1. ගං දිය ලෙයට හැරවීම
 2. මැඩියන්
 3. කෘමි උවදුර
 4. මැස්සන් ගහනය
 5. පශු සම්පත මියයාම( ගවයන්, බැටලුවන් වැනි සතුන්)
 6. මිනිස් සම මතුපිට බිබිලි හටගැනීම
 7. හිම පතනය
 8. පළඟැටියන්ගේ ආක්‍රමණය
 9. අන්ධකාරය
 10. කුළුඳුලන්ගේ මරණය

(මේ බයිබලයේ සඳහන් වන නිවැරදිම නිර්වචන නොවිය හැකියි)

ඉතින් විද්‍යාඥවරියක් ලෙස කැතරින් මේ වසංගත පිලිබඳව විශ්වාස කරන්නේ නැහැ. ඉතින් කැතරින් සහ බෙන් එනවා හේවන් වලට මේ සිදුවීම විමර්ශනය කරන්න. මේ විමර්ශනය අතරතුර මේ දෙන්නට මුහුණදීමට සිදුවන ත්‍රාසජනක, කුතුහලය දනවනසුළු සිදුවීම් පිළිබඳව තමයි මේ චිත්‍රපටයේ අන්තර්ගත වෙන්නේ. ඒ වගේම කියන්නම ඕනේ මේක Psychological / Horror / Thriller වර්ගීකරණයට අයත් සිනමාපටයක් වුණාට මේකේ කිසිම ආකාරකින් හද සසල කරන බිහිසුණු දර්ශන ඇතුලත් වෙන්නේ නැහැ. හැබැයි කොටු දර්ශන දෙකතුනක් නම් අන්තර්ගතයි.

Click Here කළ පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| Bluray | x264 | 720p | 840MB |

| Bluray | x264 | 1080p | 1.9GB |

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 840MB |

| Bluray | x264 | 1080p | 1.9GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “The Reaping (2007) | ලෝහිත පැහැ ගත් නදී තෙර…18+

 • December 6, 2019 at 12:29
  Permalink

  Mulinma Downlode Kare mama Hiz.!
  Film ekatai Sub ekatai Thanks Brother..!

  Reply
 • December 6, 2019 at 15:52
  Permalink

  Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011) ane meke links dennako please…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!