Aruvam (2019) | මරණයෙන් පසුව පවා අසාධාරණයට එරෙහිව !

කතාව දිහාට පොඩ්ඩක් හැරුණාම ජගන් කියන්නේ ආහාර සුරක්ෂිතතා නිළධාරියෙක්. ඒ කියන්නේ අපේ රටේ පී එච් අයි කියන්නෙ අන්න ඒ කෙනෙක් තමයි ජගන්. කිසිම අපිරිසිදු ආහාර විකුණන්නෙකුට මෙයාගෙන් සමාවක් නෑ, කෑම කන්න යන තැනක, වතුර බොන්න යන තැන මොනයම් හෝ වැරැද්දක් නම් ජගන්, අපේ සුරක්ෂිත නිළධාරිය වහාම ක්‍රියාත්මක වෙලා අසාධාරණයට වැට බදින්න කටයුතු කරනවා. දිනක් ජගන් පාරෙ යනකොට දකිනවා කෙල්ලෙක්, ගිරවෙක්ව තියාගෙන සාස්ත්‍ර කියන මනුස්සයෙක්ට බනිනවා මිනිස්සුන්ට වංචා කරල බොරු සාත්තර කියල සල්ලි හම්බකරනව කියාගෙන. ඒ බනින අතරෙම අර කූඩුවේ ඉන්න ගිරවවත් අරගෙන නිදහස් කරල එයාගෙ වටිනාකමට හරියන්න කියල සල්ලි අර මනුස්සයගෙ මූණටම දමල ගහල යනව. ජගන්ට මේ කෙල්ල ඒ කියන්නෙ ජෝති ගැන පැහැදීමක් ඇති වෙලා කෙලින්ම ජෝතිගෙ ගෙදරින් ගිහින් එයාගෙ තාත්තගෙන් ජෝතිව කසාද බදින්න අහනව. ජෝතිගෙ තාත්තා මේකට කැමති වුණත් ජෝති අකමැති වෙනව කසාදයක් බදින්න. මොකද ජෝතිට අඩු පාඩුවක් තියෙනවා මොකද්ද දන්නවද , ජෝතිට ගඳ සුවඳ දැනෙන්නෙ නෑ . ඒ නිසාම එයාගෙ අම්මා පොඩි කාලෙදි ගේ ඇතුලෙදිම ගින්නකින් අන්ත්‍රා වුණ එක තමන්ගේ වැරැද්දක් කියල ජෝති හිතාගෙන ඉන්න නිසා. එයාගෙ අඩුපාඩුව නිසා තවත් කෙනෙක්ට දුකක් දෙන්න ජෝති අකමැති නිසා ජගන්ව තියා වෙන කෙනෙක්වත් කසාද බදින්න ජෝති කැමති වෙන්නෙ නෑ.කොහොම වුණත් ජගන් ජෝති ගැනම හිතගෙන ඉන්නවා. ඔය අතරෙම ජගන් ආහාර සුරක්ෂිතතා නිළධාරියෙක් විදියට වැටලීම් රැසක් සිදු කරනවා. ඒ සිදු කරන තැන්වල අය ජගන්ට අත යටින් මුදල් දෙන්න හැදුවට ජගන් ඒවා තඹ දොයිතුවකට මායිම් කරන්නෙ නැතුව තමන්ගෙ රාජකාරිය අකුරටම සිද්ද කරනව. කිරි කම්හලක සිද්දවෙන විශාල ආහාර දූෂණයක් ජගන් හොයා ගන්නවා. ඒ වැටලීම් කරන අතරතුර ජගන්ට කාගෙන්වත් ඉහල තැනකින් කෝල් එකක් වත් ආපු නැති එක ගැන ජගන්ට සැකයකුත් උපදිනවා. ඒ හොයාගත්ත සාක්ෂි එකතු කරගෙන ජගන්ගෙ ඉහල නිළධාරියට පෙන්නපුවාම ජගන් ඔයා වගේ අවංක නිළධාරියෙක් මම දැකලම නෑ . මේ සාක්ෂි ඔක්කොම මට දෙන්න මම මේකට නීතිය මගින් ගන්න පුලුවන් උපරිම දඬුවම් වැරදි කාරයන්ට ලබාදෙනවා කියල කිව්වත් ජගන් කලින්ම දන්නවා තමන්ගෙ මේ උසස් නිළධාරීයත් මේ අපරාධකරුවන් එක්ක එකතුවෙලා සල්ලි වලට විකිණිලා ඉන්නව කියල. ජගන් ඒක ඔප්පු කරනවා අර අපරාධකරුවන් එක්ක මේ උසස් නිළධාරියා ඉන්න ෆොටෝ පෙන්නලා. මේ වෙලාවෙම අර අපරාධකරුවන් එතනට ඇවිල්ලා ජගන්ව මරන්න උත්සාහ කරනවා. පිහි පාරවල් දෙකක් එක්ක අපරාධකරුවන්ගේ මැරවරයන්ගෙ ප්‍රහාරයට ලක්වෙන අතරේ එතනට බයික් එකක එන ජගන්ගේ යාලුවා එක්ක පැනගන්නව. එතනින් ගිහින් බයික් එක දාලා යාලුවා එක්ක දුම්රියේ පලා යන අතරේ යාලුවා කියනවා මේ දේවල් අමතක කරල පාඩුවේ රස්සාව කරන්න ඒ වගේ මිනිස්සු එක්ක හැප්පෙන්න එපා කියල. නමුත් ජගන්ගෙ හීනය වෙන්නෙ පිරිසිදු ආහාර හැමෝටම ලබාදෙන එක. ඒ නිසා ජගන් යාලුවා කියන එක අහන්නෙ නෑ . ඒ එක්කම ජගන්ගෙ යාලුවා ජගන්ට පිහියෙන් අනිනවා….

හැමෝටම තෙරුවන් සරණයි…!

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | Proper | 400MB | 

| HDRip | x264 | 720p | 1.3GB | 

Direct Download

| HDRip | x264 | Proper | 224MB | 

| HDRip | x264 | Proper | 397MB | 

| HDRip | x264 | Proper | 692MB |

| HDRip | x264 | 720p | 1.3GB |

| HDRip | x265 | 720p | 780MB | HEVC

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

5 thoughts on “Aruvam (2019) | මරණයෙන් පසුව පවා අසාධාරණයට එරෙහිව !

 • November 14, 2019 at 22:29
  Permalink

  Mokadda bn me magula hama file ekakma download karanta yaddi 400 bad request kiyala watenne

  Reply
 • November 15, 2019 at 22:50
  Permalink

  මොකක්ද මේකේ තේරුම
  400 Bad Request
  nginx
  හැම එකටම එන්නේ ඕක

  Reply
  • November 16, 2019 at 07:31
   Permalink

   Dropapk oken ganna..

   Reply
   • November 16, 2019 at 17:28
    Permalink

    කෝකේන් ගත්තත් එකයි එන්නේ
    400 Bad Request
    nginx
    ඕක තමයි

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: checked