Love Story (1970) | ආදරය යනු සමාව අයැදීමක් නොවේ

ආයුබෝවන්ඩ බයිස්කෝප්වාසි සියලුදෙනාට.කොහොමද කට්ටියම, ඔන්න ඉතිං ආයෙත් සිංහල උපසිරසියක් ඔයාලට අරං ආව. මේ මගේ හයවෙනි සිංහල උපසිරසි ගැන්වීම. මේක ඉවර කරගන්න ටික කාලයක් ගියා. ඉතින් අද මම ඔයාලට ගෙනාවේ ගොඩක් ආදර කතා වලට කැමති අයට බලං ඉන්න පුළුවන් ෆිල්ම් එකක්. කතාව නම් අවුරුදු 48 ක් වගේ පරණයි. ෆිල්ම් එකේ නම තමයි “Love Story”. 1970 වර්ෂයේ දෙසැම්බර් 16 වෙනිදා තමයි තිරගත වෙන්න පටන් අරන් තියෙන්නේ. IMDb වාර්ථා වල 6.9 අගයක් සටහන් වෙලා තියනවා.පැයකුත් මිනිත්තු තිහකට ආසන්න කාලයක් ගලාගෙන යන මේ චිත්‍රපටිය ලියලා වගේම අධ්‍යක්ෂණය කරලා තියෙන්නේ Arthur Hiller. මේ ෆිල්ම් එක ආදර / නාට්‍ය කියන කොටස් දෙකටම වර්ගීකරණය කරන්න පුළුවන්. මේ ෆිල්ම් එකේ ප්‍රධාන චරිත විදිහට Ryan O’Neal, Ali MacGraw, John Marleyඅය දායක වෙලා තියනවා.

අපි කථාව දිහාට හැරෙමු. කථාවේ ප්‍රධාන චරිතය “Oliver Barrett IV” කියන්නේ ඇමරිකාවේ හාර්වර්ඩ් සරසවියේ නීති පීඨයේ ශිෂ්‍යයෙක්. Jenny Cavilleri කියන්නේ රැඩ්ක්ලිෆ් උසස් විද්‍යාලයේ සංගීතය හදාරන ගෑනු ළමයෙක් ඉතිං මේ දෙන්නා ආදරෙන් බැදෙනවා. එත් ඔලිවර් ගේ තාත්තා මේ දෙන්නගේ ආදර සම්බන්දෙට එච්චර කැමැත්තක් නෑ.ඉතිං තාත්තගේ විරෝධතා මැද මේ දෙන්නා විවාහා වෙනවා.ඉතිං කාලයත් එක්කම ඔලිවර් ට නිව්යෝර්ක් නුවර නිති ක්ෂේශ්ත්‍රයේ රැකියාවක් හම්බෙනවා.ඉතිං මේ දෙන්නා සතුටින් හිටපු කාලේ ටික ටික විනාශ වෙන්න පටන් ගන්නේ ජෙනී නොහිතපු විදිහට අසනීප වෙන්න පටන් ගත්තට පස්සේ. කිව්වා ඇතිනේ ? ඉතිං ඊට පස්සේ වෙන දේවල් දැනගන්න කථාව බලන්න හැමෝටම ආරාධනා කරනවා

ඇත්තම කියන්නම්. මේ ෆිල්ම් එක කරන්න සෑහෙන ගේම් එකක් දෙන්න උනා.මොකද මේකේ සංවාද ගොඩක් දිගයි.සමහර වචන ඇහුවෙත් මේකේ උපසිරසි කරන්න ගත්තට පස්සේ.ඉතිං ශබ්දකෝෂය ලග තියාගෙන වචන වල තේරුම් බල බල තමයි උපසිරසි නිර්මාණය කරේ. විශේෂයෙන්ම මේකේ කතන භාෂාවට වඩා ලියන භාෂාව යොදන එක ගොඩක් ප්‍රායෝගිකයි කියලා මට හිතුනා. සෑහෙන ලොකු මහන්සියකින් තමයි ඉවර කරේ. ඉතිං අඩුපාඩු තිබ්බොත් සමාවෙන්න.මේ ෆිල්ම් එක මට බාරදුන්න සිසිල ප්‍රසාද් සොයුරා ට ගොඩක් ස්තුතිවන්ත වෙනවා. ඉතිං ඉංග්‍රීසි චිත්‍රපටි හයක් කරනේ. වෙනසක් දැන් කරන්න ඕනේ. දැනටත් ඊලග වැඩේ ගැන සාකච්චා කරගෙන යනවා. වෙනසක් එක්ක අපි ඉක්මනින් හම්බෙමු !! ජය !!

“ආදරය යනු සමාව අයැදීමක් නොවේ”

 


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x264 | 720p | 1.2GB |

084f5b9ded71dd74266c912d5816503953f803af

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 1.2GB | 

         

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!