Jigsaw (2017) | ජීවිතය උදෙසා මිය යාම(18+)

Saw (2004), Saw (2005), Saw(2006), Saw (2007), Saw (2009), Saw 3D (2010). මේ තියන ෆිල්ම් ටික නොදන්න කෙනෙක් නැතුව ඇති..මොකද රියල් බයිස්කෝප්කාරයෙක් නම් මේවගෙන් එකක් හරි බලලා තියෙනවා මොකද මේවා ප්‍රසිද්ධ විතරක් නිසා නෙවෙයි, මේවගේ තියන කතාතේමාව, කුතුහලය දනවනබවට ඒ කාලේ ඉඳලම මිනිස්සු ආසකරා. සාම්ප්‍රදායික හොරර් කලාවෙන් බැහැරව වෙනස්ම තාලේ රටාවකට ආපු නිසා ආදායම් වාර්තා තබමින් තව තවත් නොනැවතී එක පෙලට 2010 වෙනකල් ආවා. කවුරුත් හිතුවේ මේ කතා පෙලහරට 2010 ආපු Saw 3D කියන කතාවෙන් තිත තියේවී කියලා. කවුරුත් හිතන් හිටියේ ජිග්සෝ මැරුනම කතාව ඉවරයි කියලා. ඒත් ඔන්න ඒක නිකුත් වෙලා අවුරුදු හතකට පස්සේ Saw කතා පෙලහරේ අටවනකොටසත් ආවා Jig_saw කියලා. කොහොමරි 2017 වසරේ ඔක්තෝබර්-නොවැමබර්-දෙසැම්බර් මාසයේ හැලෝවීන් ඉලක්ක කරගෙන තමයි මේ චිත්‍රපටය නිකුත් කරලා තියෙන්නේ. විනාඩි 92ක ධාවනකාලයක් තියෙන මේ චිත්‍රපටය Crime, Horror, Mystry,Thriller යන ඛාණ්ඩ වලටයි අයත් වෙන්නේ. මේ දවස් වල ආපු හොරර් චිත්‍රපට සේරම වගේ අබිබවා බොක්ස් ඔෆිස් වාර්තා බිඳදමම්න් ඇමරිකානු ඩොලර් 38,052,832ක ආදායමක් ලබා තියෙනවා, තමත් ලොවපුරා සිනමාශාලා වල මේ චිත්‍රපටය තිරගතවෙනවා. කලින් චිත්‍රපට වගේම මේ චිත්‍රපටය තුලත් සුපිරියටම රඟපාන සෙට් එකක් ඉන්නවා

Matt passmore – Logan Nelson
Tobin bell -(Jigsaw)/John Cramer
Callum keith rennie-Detective Halloran
Cle benette – Detective keith
Hannah Emilly – Eleanor
Laura vandervoort – Anna
Paul Braunstein – Rayan
Mandela van peebles – Mitch
Brittany Allen – Carly

ඔය අතරේ ඉන්නවා බිලිවුන සෙට් එකකුටි බිලිගන්න සෙට් එකකුයි ඒක කතාව යනකොට ඔයාලට තේරෙයි. Saw 2004- saw2010 වෙනකල් මතක ඇති ඔයාලට ජෝන් ක්‍රාමර් කියන නමක්, එහෙමත් නැත්තම් ජිග්සෝ කියලා හැඳින්වෙන්නේ එයාට. එයාගේ සෙල්ලමකට අනුව තමයි නේ ජීවිත බිලිගැනීමේ කතා නිර්මාණය උනේ. කොහොමෙන් කොහොමහරි 2010න් පස්සේ කතාවක් ආපු නැති නිසා ප්‍රේක්ශකයෝ හිතන්න ඇති මේ කතාවට තිත වැටුනා කියලා. ජිග්සොගේ ජීවිත බිලිගැනීමේ සෙල්ලම ඉවර උනාම හදන්න කතාවකුත් නැහැනේ. ඒත් මේ 2017දී ආපු කතාව තරමක් විශේශයි. හැමෝම වගේ මේ කතාවෙදී හිතන් ඉන්නේ ජිග්සෝ මැරිලා කියලා. ඒත් අවුරුදු දහයකට පස්සේ ඔන්න ආයෙමත් ඉතා අමානුශිකව ඝාතනට වුන මලසිරුරක් පොලීසිය විසින් හොයාගන්නවා. මේ ගැන පරීක්ශණ කරලා, DNA ගැලපීම් කරලා ඔවුන් තහවුරු කරගන්නවා මේ මිනීමැරුම කරලා තියෙන්නේ ජිග්සෝ කියලා.එතනින් තමයි මේ ජිග්සෝ මිනීරැල්ල ආරම්භවෙන්නේ. මේක අවුරුදු දහයකින් පස්සේ ආරම්බවෙන හේතුවකුත් තියෙනවා. ඒක ඔයාලට කතාව අවසාන හරියේ දැනගන්න ලැබෙයි. එහෙනම් අපි සමුගන්නවා. තවත් උපසිරැසියකින් මුණගැහෙමු.

*-* ජය ශ්‍රි *-*

 

Click Here කළ පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEB-DL | x264 | iExTV| 650MB |

 | WEB-DL | x264 | 1080p | 978MB |

 Direct Download

 | WEB-DL | x264 | 720p | 750MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

3 thoughts on “Jigsaw (2017) | ජීවිතය උදෙසා මිය යාම(18+)

 • January 15, 2018 at 09:20
  Permalink

  Saw flim Collection aka Dannano

  Reply
 • January 15, 2018 at 21:42
  Permalink

  Jigsaw movie collection එකම දානවානම් ගොඩක් හොදයී…. එල… සුපිරී………

  Reply
 • January 22, 2018 at 12:47
  Permalink

  Direct Download walin download karanna Be…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!