Marshland (2014) AKA La isla mínima | වගුරුබිමේ මාරයා

ඉතින් මේක 2014 වර්ෂයේ La isla mínima නමින් ස්පාඤ්ඤයේ තිරගතවීම ආරම්භ වුණු Crime, Thriller වර්ගයට අයිති චිත්‍රපටියක්. ඉංග්‍රීසි නම තමයි Marshland. එහෙමත් නැත්නම් “වගුරුබිම”. Alberto Rodríguez කියන අධ්‍යක්ෂකවරයාගේ නිර්මාණයක් වුණු මේකට ලැබිල තියන IMDB අගය 7.3 ක්. අවුරුදු 3ක් ගිහිල්ලත් තවමත් ජනප්‍රියත්වයක් හිමිකරගෙන ඉන්න මේක පහුගිය කාලයේ විවිධ සම්මාන උළෙලවල් වලදී සම්මාන 44ක් දිනගන්නත් තවත් 41ක් සඳහා නිර්දේශ වෙන්නත් සමත් වෙලා තියනවා.

ඉතින් මේක 2014 වර්ෂයේ නිර්මාණය වුණාට කතාවට පසුබිම් වෙන්නේ 1980 වර්ෂය. ඉතින් ඒ කාලය, ඒ කියන්නේ 1975-1982 වගේ අතරතුර කාලයේ ස්පාඤ්ඤයේ තිබුණේ ටිකක් වියවුල් තත්ත්වයක්. 1939 ඉඳල ඒකාධිපති පාලනයක් ගෙනගිය Francisco Franco 1975 දී මියගියාට පස්සේ රටේ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය ඇති කිරීමත්, පාලන ක්‍රමය වෙනස්වීම එක්කම කැරලි ගැසීම්, වැඩ වර්ජන රටේ ඇතිවීමත් මේ තත්වයට හේතු වුණා. ඒක ඇත්තටම මේ කතාවට අදාළ නැතත් තියන සමහරක් දේවල් තේරුම් ගන්න ඒ කාලය ගැන දැනගෙන ඉන්න එකත් ප්‍රයෝජනවත් වෙයි කියල හිතුණ නිසා මං ඒ ටික කිව්වේ. හරි දැන් අපි මේකෙ කතාව පොඩ්ඩක් බලමු.

ස්පාඤ්ඤයේ දකුණු කෙළවර පැත්තට වෙන්න තියන හුදෙකලා නගරයක් තමයි කතාවට පාදක වෙන්නේ. නගරය අවට ප්‍රදේශය ගංගාව හා වගුරුබිම් වලිනුත්, ලොකු කෙත්වතු වලිනුත් පිරුණු පාළු ප්‍රදේශයක්. දුරින් දුරින් තියන ගොවිපොළවල් හා සතුන් දඩයම් කරන කාලෙට පිටින් එන අයට නවාතැන් දෙන තැන් කිහිපයක් හැරෙන්න වෙන මොනවත් මේ ප්‍රදේශයේ නෑ. ඉතින් මේ නගරයේ එක පවුලේ ඉන්න නවයොවුන් වියේ සොහොයුරියන් දෙන්නෙක් හදිසියේම අතුරුදහන් වෙනවා. මේ ගැන හොයන්න පරීක්ෂකයෝ දෙන්නෙක් මේ නගරයට එනවා.

ඉතින් මේ තරුණියන්ට අත්වුණු ඉරණම මොකක්ද, හැම වසරකම සැප්තැම්බර් වල නගරයේ තියන පොළ, වෙළඳ ප්‍රදර්ශනය එහෙමත් නැත්නම් කානිවල් එකට මේකෙ සම්බන්ධයක් තියේද, රටේ තියන තත්වයත් එක්ක ප්‍රදේශයේ නිළධාරීන්ගෙන් ප්‍රමාණවත් සහයකුත් නැතිව මේක විසඳගන්න මේ පරීක්ෂකයන්ට හැකි වෙයිද?

 

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray| x264 | 720p |900MB |

| Bluray| x264 | 1080p |1.7GB |

 Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 900MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!